Oprograowanie DCP

Na rynku dostępnych jest kilka programów pozwalających na przygotowanie pakietu DCP. Ze względu na specyfikę rynku i standardy wymagań DCI ceny oprogramowania komercyjnego do konwersji DCP są bardzo wysokie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie twórców niezależnych, studentów szkół filmowych i filmowców amatorów – kilku programistów zdecydowało się na opublikowanie oprogramowania opartego na otwartych licencjach. Jakkolwiek pakiety DCP przygotowane na tego rodzaju oprogramowaniu mają szansę zadziałać na projektorach kinowych, często zdarza się,  że nie są w pełni zgodne ze specyfikacją DCI. Powodem tego najczęściej jest to, że programy darmowe przygotowane są dla osób posiadających pewien poziom wiedzy i doświadczenia w zakresie parametrów obrazu kinowego, głębi kolorystycznej, poziomu jasności, a nawet formatów partycji nośników cyfrowych. Podobną wiedza wymagana jest podczas przygotowania dźwięku – chociażby normalizacji poziomu leq(m), up-mixu kanałów itp.

Nasza firma wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku a w szczególności kin wymagających dostarczenia materiałów nie tylko w pełni zgodnych ze specyfikacją DCI ale również wykonanych w oparciu o prawidłowe techniki i programy, pracuje wyłącznie na licencjonowanym oprogramowaniu zapewniając najwyższą jakość i kompatybilność.

Comments are closed.